Во скопската општина Ѓорче Петров попладнево се случи вооружен инцидент.

Имено, денес пукано е во полициски службеник.

Како што неофицијално дознава Курир, ранетото лице е син на поранешен верски лидер во Македонија. Според нивни информации, станува збор за Зекљуљ Реџепи.

Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември” за укажување на помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.