Повреден маж предмалку беше донесен во старата градска болница, каде има зголеменот присуство на полиција. Пристапот до болницата во моментот е забранет.

Автомобилот во кој пристигна повредениот беше со скршени задни стакла, а според присутните станува збор за инцидент со огнено оружје кој се случил на самиот паркинг.

Во моментот ги очекуваме деталите од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.