26-годишно лице од Радовиш вечерта помеѓу 20 и 21 април извршило обљуба врз сограѓанка која била малолетничка.Според билтенот на Министерството за внатрешни работи денеска ОВР Радовиш до Основниот суд во Струмица поднелo кривична пријава против С.М. (26) од Радовиш, поради постоење сомнение дека ноќта помеѓу 20/21.04.2021 година во Радовиш осомничениот извршил обљуба врз малолетничка.

Лицето С.М. е лишено од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.