Радовишанец бил пронајден мртов утрово во неговиот дом, дознава „Република“. Од СВР Струмица ја потврдија вестта, но повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Во моментот Јавен обвинител ќе изврши увид на местото.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.