Полициски службеници од гостиварската полициска станица вчера утрото го привеле А.С. (46) од Чегрене, осуден на тригодишна затворска казна за „ недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

По кусото задржување во Полициската станица Гостивар, А.С. предаден е во КПУ „Идризово“ за издржување на затворската казна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.