Од повреди од струен удар почина работник во кумановска фабрика, соопштија од СВР Куманово каде случајот бил пријавен. Смрт била констатирана во кумановската болница каде работникот веднаш бил однесен. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител, вешто лице и екипа од СВР Куманово. По насока на обвинителот телото на починатиот било предадено на семејството.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.