Во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешка телесна повреда бил донесен Ѓ.М.(55) од с.Идризово, скопско.

Според пријавеното, тој со повредата се здобил на 18 јануари, околу 16.15 часот, додека извршувал работни задачи на неговото работно место на објект во изградба на подрачјето на Аеродром.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и известен е трудов инспектор.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.