Вчера околу пладне во СВР Скопје било пријавено дека во с. Сарај, скопско, во објект во изградба, додека Д.З. (29) и Б.С. (63), двајцата од Скопје, работеле на објектот, Д.З. се здобил со телесна повреда на ногата од залутано зрно, но одбил да биде пренесен за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.