Работник кој косел трева бил удрен од возилото што се преврти на патот Штип-Кочани

Работникот И.К. (42) од Штип е тешко повреден во сообраќајката која се случи на експресниот пат Штип-Кочани. Тој утрово ја … Продолжи со читање Работник кој косел трева бил удрен од возилото што се преврти на патот Штип-Кочани