Повредена е 34-годишна работничка додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи

–  Вчера во Полициското одделение Петровец, вработен во Градска општа болница „Св. Наум Охридски” пријавил дека со повреди е донесена А.Г.(34) од Скопје. Од извршениот разговор со повредената е констатирано дека таа се повредила околу 13:00 часот, додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, стои во дневниот Билтен на МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.