укање со огнено оружје од патничко моторно возило во движење било регистрирано вечерва во Куманово.

Настанот се случил на само десетина минути по почнувањето на полицискиот час на улицата „ЈНА“ во близина на автошкола „Топ Трејд“.

Како што дознава „360 степени“, нема повредени лица, а лицето кое го управувало возилото сè уште не е идентификувано. На местото на настанот биле пронајдени три чаури.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.