Во скопската населба Ѓорче Петров попладнево се случи вооружен инцидент при што е пукано кон полициски службеник.

Настанот се случил на улицата „4-ти јули“ кај слаткарницата Шехерезада.

Наскоро се очекуваат повеќе детали за настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.