Четири лица извршиле разбојништво и со закана од огнено оружје утрово одзеле пари, информираат од СВР Скопје за „Република“ во врска со грабежот во експозитурата на НЛБ Тутунска банка во општина Сарај. Како и претходниот случај, кога цел на грабеж беше чаирската експозитура, и овој грабеж бил избршен околу 10:40 часот утрово.

Засега не е познато колкава штета е направена.

Полициски службеници се на местото и вршат увид, а СВР Скопје таботи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.