Пронајдено е машко безживотно тело во Шар Планина, објави ТВ21.

Телото е пронајдено од планинар кој случајот веднаш го пријавил во полиција. Од тетовската полиција за ТВ21 велат дека се уште нема потврда дали се работи за мигрант, потребно е да се направат испитувања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.