Пронајдено 17- годишното девојче од Скопје по кое се трагаше 9 дена

Црна хроника 28.12.2019 / 22:33

М.Е.(17) од Скопје, штитеник од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение, вчера во 11.30 часот била пронајдена на ул.„Томе Арсовски“.

На 19 декември 2019 во Полициска станица Карпош таа била пријавена дека се оддалечила од установата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.