Вчеравечер во 22:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека М.К.(10) од Скопје била пронајдена и вратена дома.

Станува збор за девојчето чија мајка С.К.(39) на 17.12.2020 во полиција пријавила дека се оддалечила од домот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.