Министерството за внатрешни работи ја информира дека по преземени мерки од страна на полициски службеници се пронајдени С.К. (14) и Т.К. (13), за кои вчера (21.12.2018) во Полициската станица Бит Пазар нивниот татко М.К. (36) пријави дека се оддалечиле во непознат правец.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.