Во текот на вчерашниот ден, во СВР Скопје било пријавено дека бил вратен во домот В.С.(40) од Скопје, за кого на 16.05.2021 во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека се оддалечил од домот.

Исто така, вчера во 22.00 часот, од полициски службеници од СВР Скопје во с.Трубарево, скопско, бил пронајден С.П.(38) од с.Црешево, за кој претходно било пријавено дека се оддалечил од домот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.