На 15.05.2020 во 19.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Стари Новакина“ пронајдена била почината Е.Б.(65).

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.