Триесет и четиригодишен гевгеличанец е приведен денеска во 13:15 часот, бидејќи во неговиот дом е пронајдена марихуана. Претресот е направен со судска наредба.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека по целосно документирање против 34-годишниот З.Ч. ќе биде поднесена сооодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.