Полициски службеници од СВР Штип вчера ја пронајшле и ја вратиле дома 33-годишната С.Ј.Н.(33).

На 25 април, нејзиниот брат Д.Ј.(43) од Штип пријави дека се оддалечила од домот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.