Скопјанката Веселинка Димова денес молеше за помош на социјалните мрежи, објавувајќи дека нејзината ќерка Ана искезнала.

Сега таа објави убава вест – девојката е пронајдена.

Ја најдовме Ана, ви благодарам за помошта на сите. Се е во ред“ – напиша мајката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.