Човечки труп во фаза на распаѓање бил пронајден во атар на скопското село Љуботен, дознава 24 Инфо.

Веста ја потврдија од МВР. Трупот бил пронајден кај местото викано Башанец.

По обдукцијата ќе биде познато како починало лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.