Синоќа во стан во Аеродром бил пронајден починат маж.Според информациите на СВР Скопје, се работи за Џ.М. кој бил најден во опствениот стан. Смртta e без траги на насилство констатирал лекар од итна медицинска помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.