Околу 7 часот вчера од тетовската Брза помош пријавено е дека во чуварски објект на фабрика, лоцирана покрај локалниот пат Тетово-Сараќино, пронајден е мртов 53-годишниот Н.С. од тетовско Пршовце. На неговото безживотно тело не се пронајдени траги на насилство. Извршен е увид со учество на јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, а телото предадено му е на семејството.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.