Педесет и петгодишен кавадарчанец бил пронајден мртов во вчера попладне околу 15.45 часот во неговиот дом.

По наредба на јавен обвинител а заради утврдување на причината за смртта, телото е дадено за обдукција, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.