Во СВР Скопје вчера во 11 часот  било пријавено дека во домот на ул.„Ловќенска“ во Скопје бил пронајден починат Б.С.(40).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.