Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош вчера во 7:30 часот го лишија од слобода М.Ј.(30) од Скопје, со што е расчистено едно кривично дело – тешка кражба во обид, извршено на 31.08.2021 во село Бардовци. По документирање на случајот против М.Ј. ќе биде поднесена кривична пријава по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.