Продолжен е притворот за актерката Силвија Стојановска за поврзаност со шверц со кокаин кој беше запленет во Шпанија. Таа засега ќе остане во домашен притвор до 16 февруари пред судот повторно да одлучува.

Стојановска и нејзниот партнер беа приведени по голема акција за шверц на 700 килограми дрога.Стојановска е обвинета дека била помагач во групата Војкан Будисављевиќ и нејзиниот брат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.