Едно лице вечерва било прободено додека било во подрумските простории на ГТЦ, потврдија за Фокус од МВР.

Напаѓачот кој му нанел убодна рана на лицето е приведен.

Се очекува МВР да излезе со повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.