Ноќеска, десетина минути по полноќ, на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на потерница од Основен кривичен суд, го лишиле од слобода Ш.Д.(38) од Скопје за издржување затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.