Полицијата привела 23-годишен скопјанец баран со потерница за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело.

Вчера полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р. Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл. 236 од Кривичниот законик на Република Македонија. Лицето ќе биде спроведено во казнено поправна установа – информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.