Во 19:15 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје синоќа го лишиле од слобода Х.Р.(18) од с.Грчец.

Тој се сомничи дека на 27.06.2022 околу 21:00 часот во с.Сарај, скопско, по претходна вербална расправија, со остар предмет му нанел повреда на раката на Б.С.(20) од с.Грчец.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.