На 09.09.2022 во 18.00 часот на кеј „Братство Единство” во Гостивар од страна на полициски службеници од ОВР Гостивар биле приведени Б.П.(43) од с.Радолишта, струшко и А.Ш.(56) од с.Велешта, струшко, поради тоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.