На 09.01.2021 во 04.10 часот во с.Ајватовци,скопско на место викано „Бунгалово“, од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода С.В.(20) и С.М.(25) двајцата од Скопје.

Приведени се бидејќи агресивно се однесувале кон полициските службеници. Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.