Девет лица се лишени од слобода вчера околу 16 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, поради тоа што при преглед кај нив бил пронајден хероин.

Приведени се Ј.Т.(50) од Равен, Р.А.(37) од Сенокос, В.А.(45) од Неготино-Полошко, С.Б.(57) од Добридол, Ј.А.(38) од Беловиште, М.Х.(53) од Дебреше и гостиварците Ј.И.(48 ), И.А.(52) и К.С.(49).

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.