Вчеравечер околу 20.45 часот во угостителски објект во с.Добридол, гостиварско сопственост на Н.Р.(51) од с.Добридол, при акциска контрола од полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар, била приведена А.Н.(20) од Р.Украина поради злоупотреба на туристички престој.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Гостивар, за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.