Четириесет и деветгодишна скопјанка е приведена поради инциденти на Клиниката за гастроентерохепатологија.

Како што информифраат од полицијата, жената вчера се однесувала агресивно на Клиниката и оштетила стакло од вратата.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.