Вчера во 15.35 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 17- годишна малолетничка бидејќи кај неа била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.