Триесет и седумгодишна скопјанка, која е барана по потерница, утрово е приведена од полицијата за издржување казна затвор.

Полициски службеници од Оперативен тим – Потраги, утринава во 09.35 часот на ул.„Трета Македонска бригада” во Скопје, ja лишиле од слобода О.Л.(37) од Скопје, којa се барал по потерница од Основен Суд – Скопје 1 за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик (тешка кражба), соопштија од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.