На 17-ти февруари 2020 година, во 13:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Лабуништа“ во селото Лабуништа го затекнале лицето X.H. од Република Албанија.

Од извршените проверки било утврдено дека илегално влегол во Република Македонија, по што бил приведен во Полициска станица за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.