Вчера во 16.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Драчево го привеле З.А.(43) од Велес, поради постоење основи на сомнение дека околу 14.15 часот физички ја нападнал неговата сопруга и со остар предмет упатил закани кон членови на неговото семејство, соопштија од МВР.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.