Вчера вечер околу 20 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот М.М. од тетовско село.

Како што соопшти СВР Тетово, М.М. претходно околу 18:40 часот  навредувал и физички нападнал 47-годишно женско лице, со кое подолго време биле во љубовна врска.

Се расчистува и документира случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.