Единицата за внатрешни работи – Чаир, синоќа околу 23.00 часот го приведе лицето А.И (21) под сомнение дека извршил повеќе кривични дела од областа на имотни деликти. Според соопштението на Министерството за внатрешни работи,  од страна на ЕВР- Чаир, со прибирање докази документирани се  пет кривични  дела – тешки кражби во куќи и едно кривично дело –  џепна кражба. Со извршување на овие дела А.И се стекнал со противправна имотна корист од околу 224.290  денари и причинил материјална штета од 13.500 денари.

Против него, како се истакнува во соопштението на МВР, до ОЈО Скопје е поднесена е соодветна кривична пријава за сторените кривични дела, а судија на претходна постапка  му одреди мерка притвор во траење од осум дена

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.