Полициски службеници однеле скопјанец на разговор во полициска станица поради тоа што тој го нарашувал јавниот ред на паркингот на Клиничкиот центар.

По добиени сознанија за нарушување на јавниот ред на паркингот на Клиничкиот центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки, при што е идентификуван Ф.М.(40) од Скопје.

 

Утврдено дека на 12.01.2021 околу 10.15 часот Ф.М. го нарушил јавниот ред и мир во кругот на клиничкиот центар. Со него е извршен разговор во полициска станица и ќе биде поднесен соодветен поднесок, а се преземаат и дополнителни мерки и активности – информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.