Полициски службеници од ОВР Прилеп ноќеска во 00.30 часот го привеле А.З. (26) од Прилеп, по пријава од А.Р.(44) од Прилеп, дека вчера (3 април) околу 21 часот А.З. насилно ја однел нејзината ќерка со патничко моторно возило „голф“.

Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.