Во Полициската станица Охрид вчера е приведен Т.Р. од Охрид, откако 44-годишна жена пријавила дека тој се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка.

Известен е Центарот за социјална работа и јавен обвинител.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.