Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар попладнево, со судска наредба, го привеле А. Ш. (48) од гостиварско Калиште, осуден на затворска казна за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

Приведениот А.Ш., како што соопшти МВР, е спроведен во КПУ Затвор Тетово за издржување на затворската казна

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.