Попладнево во Кичево приведен инспектор од Државниот инспекторат за животна средина, под сомнение дека примал поткуп, јавува дописникот ТВ21.

Полицијата го привела инспекторот кој според наши информации е од Тетово,а уапсен е во Кичево.

Наводно земал поткуп од 200 евра, пари кои претходно биле обработени од полицијата. Според информации за на ТВ21 при апсењето му биле пронајдени околу 4000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.