На 03.11.2019 во 00,40 часот извршена била контрола во угостителски објект во Тетово и поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела бил приведен сопственикот на угостителскиот објект Ј.С.(52) од с.Голема Речица.

Во локалот била пронајдена бела прашкаста материја, а во СВР Тетово биле приведени Ш.С.(31), Г.М.(23) и 17 годишна малолетничка сите од Косово, како и Т.Ф.(18) и К.С.(21) двајцата од Албанија. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.